Masters Prestomnium 07/11/17 Results

A Grade

Flying 200- 1st Daniel Bucknall, 2nd Andrew Sluiter, 3rd Garth Hircoe, 4th Mark Bailey, 5th John Mitsinikos Scratch- 1st Garth Hircoe, 2nd Daniel Bucknall, 3rd Andrew Sluiter, 4th Ivo Rigoni, 5th Mark Bailey Elimination- 1st Daniel Bucknall, 2nd Garth Hircoe, 3rd Neale Adams, 4th Billy-Joe Shearsby, 5th Ivo Rigoni Points- 1st Daniel Bucknall, 2nd Garth Hircoe, 3rd Andrew Sluiter, 4th Mark Bailey, 5th Ben Lehner Overall- 1st Daniel Bucknall, 2nd Garth Hircoe, 3rd Andrew Sluiter

B Grade

Flying 200- 1st Laurie Venn, 2nd Nathan Collins, 3rd Grant McCallion, 4th Steve Sutton, 5th Peter Ganss Scratch- 1st David Collins, 2nd Nathan Collins, 3rd Greg Walker, 4th Grant McCallion, 5th Steve Sutton Elimination- 1st Nathan Collins, 2nd Laurie Venn, 3rd Walter Dapich, 4th Grant McCallion, 5th David Collins Points- 1st Laurie Venn, 2nd David Collins, 3rd Nathan Collins, 4th Angelo Sirianni, 5th Piers Fraser Overall- 1st Nathan Collins, 2nd Laurie Venn, 3rd David Collins

C Grade

Flying 200- 1st Brian McGowan, 2nd Paul Watson, 3rd Peter Body, 4th Peter Thornton, 5th Gabrielle Belz Scratch- 1st Anthony Gugel, 2nd Brian McGowan, 3rd Gabrielle Belz, 4th Peter Body, 5th Martin Bower Elimination- 1st Gabrielle Belz, 2nd Martin Bower, 3rd Brian McGowan, 4th Mel Humphreys-Grey, 5th Anthony Gugel Points- 1st Brian McGowan, 2nd Peter Thornton, 3rd Mel Humphreys-Grey, 4th Anthony Gugel, 5th Dan Ives Overall- 1st Brian McGowan, 2nd Anthony Gugel, 3rd Gabrielle Belz (& Overall Womens Winner)

Masters Prestomnium 29/09/17 Results

A Grade

Scratch - 1st Daniel Bucknall, 2nd Garth Hircoe, 3rd Paul Morris, 4th Mark Bailey, 5th James Hunter

Elimination - 1st Paul Morris, 2nd Garth Hircoe, 3rd Ben Lehner, 4th Mark Bailey, 5th Ivo Rigoni

Points - 1st Paul Morris, 2nd Daniel Bucknell, 3rd Garth Hircoe, 4th Mark Bailey, 5th Ben Lehner

Overall - 1st Paul Morris, 2nd Garth Hircoe, 3rd Daniel Bucknall, 4th Mark Bailey, 5th Ben Lehner

B Grade

Scratch - 1st Nathan Collins, 2nd Neale Adams, 3rd Mark Trounson, 4th Dimitrios Dontzios, 5th Laurie Venn

Elimination - 1st Laurie Venn, 2nd Neale Adams, 3rd Nathan Collins, 4th Steve Sutton, 5th Dimitrios Dontzios

Points - 1st David Collins, 2nd Neale Adams, 3rd Dimitrios Dontzios, 4th Laurie Venn, 5th Mark Trounson

Overall - 1st Neale Adams, 2nd Laurie Venn, 3rd Nathan Collins, 4th Dimitrios Dontzios, 5th David Collins

C Grade

Scratch - 1st Mel Humphreys-Grey, 2nd Peter Thorton, 3rd Brian McGowan, 4th Graham Little, 5th Dan Ives

Elimination - 1st Peter Thorton, 2nd Brian McGowan, 3rd Mel Humphreys-Grey, 4th Stephen Towers, 5th John Wyatt

Points - 1st Graham Little, 2nd Mel Humphreys-Grey, 3rd Stephen Towers, 4th Peter Thorton, 5th Brian McGowan

Overall - 1st Mel Humphreys-Grey, 2nd Peter Thorton, 3rd Brian McGowan, 4th Graham Little, 5th Stephen Towers

Overall Womens

Vanessa Goss